Členové klubu

Aeronautic Club Brno je společností pilotů a příznivců balónového létání, jejíž hlavní činností je provoz horkovzdušných balónů.

Jindřich Lančarič

Jindřich Lančarič

Pilot

Zakladatel a předseda klubu, zkušený pilot, také významný člen balónového společenství a spoluzakladatel novodobého baloningu v ČR, účastní se jako reprezentant všech mezinárodních mistrovství Evropy a světa v létání balóny od osmdesátých let. Několikrát se se svým kolegou pilotem Michalem Suchým stal mistrem ČR v balónovém létání.

Ivana Lančaričová

Ivana Lančaričová

Přísná, ale spravedlivá ekonomka našeho klubu. Stará se od samého vzniku klubu o naše hospodaření a je do určité míry ochotna akceptovat naše výdaje spojené s provozem balónů. Je samozřejmě také aktivní při létání jako člen posádky a také pomáhá organizovat balónové soutěže.

Pavel Kostrhun

Pavel Kostrhun

Pilot

Pilot balónů přes 20 let s praxí více než 1000 hodin, často reprezentuje se svým týmem složeným s členů klubu Českou republiku na mezinárodních soutěžích, třikrát se stal vítězem mistrovství ČR v létání, několikrát se stal vítězem národních mistrovství i v zahraničí. Podílí se také na pasažérském a propagačním létání. Mimo jiné je prezidentem Českého balónového svazu.

Pavel Dillinger

Pavel Dillinger

Pilot

Pilot balónů více jak 10 let, významně se angažuje při pasažérském provozu balónů v ČR, je také častým členem národní reprezentace na mezinárodních soutěžích, v roce 2014 se stal členem národní reprezentace jako pilot s vlastním balónem.

Tomáš Krahula

Tomáš Krahula

Členem klubu se stal před více jak deseti lety a od té doby nechybí při žádném sportovním ani komerčním létání. Mnohokrát byl členem národní reprezentace na mezinárodních soutěžích a od doby co je členem klubu se účastní všech soutěží jako copilot spolu s Pavlem Kostrhunem, několikrát byl součástí vítězného týmu na mistrovství republiky i na obdobných soutěžích v zahraničí.

Filip lančarič

Filip Lančarič

Balóny řídí ve vzduchu ale i ze země, je profesionálním řídícím letového provozu v České republice. Když nelétá je také bubeníkem ve známé české skupině. Je stálým členem české reprezentace, jako člen posádky získal vítězný titul na národních soutěžích u nás i v zahraničí. Mezi tím vším se přesunuje na stroji Harley – Davidson.

Aneta Lančaričova

Aneta Lančaričová

Členkou klubu je od svého narození, umí zorganizovat mistrovství republiky, je součástí posádky na soutěžích i při běžném provozu balónů, momentálně také absolvuje výcvik pilota, je členkou národní reprezentace a v rámci Českého balónového svazu organizuje práci rozhodčích – observerů, jako observer se také vrcholných mezinárodních soutěží účastní.

Pavel Broža

Pavel Broža

Aktivním členem klubu je více jak 20 let, účastí se sportovního i komerčního provozu. Mnohokrát byl členem národní reprezentace na národních i mezinárodních soutěžích. Díky svým pracovním zkušenostem má na starost výstavbu naší nové základny.

ondra1

Ondra Kostrhun

Pilot

Členem klubu je od chvíle, kdy poprvé sám přelezl okraj koše balónu. Od té doby se účastní spolu s ostatními všech balónových akcí. Je také členem posádky při soutěžním létání. V březnu roku 2015 se již v 16 letech stal pilotem blónu a je tak nejmledším pilotem v České republice.

Honza Kostrhun

Bárťas

Vlastním jménem Libor Juránek. Není členem našeho klubu, ale je ochoten nám pomoci vždy, když je to možné. Spolu s námi se účastní také balónových soutěží. Nyní pracuje mimo ČR, proto se setkáváme méně často než bychom si přáli.

Honza Kostrhun

Jan Kostrhun