O klubu Aeronautic

Začátkem devadesátých let se vytvářela nová seskupení příznivců balónového létání, začaly se vyrábět nové balóny pro nově se tvořící firmy i jednotlivce. Pro spřízněnost duší se po mnoha „přípravných schůzích“ rozhodlo. Bude založena vzduchoplavecká společnost, pro možnost dostati se do vzduchu, pro radost. V roce 1991 jsme zaregistrovali Aeronautic club Brno.
Nejprve jsme létali s balónem OK 3010, prvním vyrobeným balónem u nás, uvedeným do provozu v roce 1983. Postupně jsme získávali další nové balóny zpravidla reklamní, které jsme provozovali a provozujeme doposud.

Aeronautic se i v současnosti zabývá přátelským pohodovým létáním, členové klubu se účastní mezinárodních soutěží, reprezentujeme republiku na evropských a světových mistrovstvích v balónovém létání, podnikli jsme řadu expedic do vzdálených krajin. Zmínil bych létání v Austrálii, jižní a severní Americe, Mexiku, Gruzii, Japonsku, také zimní přelety Alp. Máme mezi sebou rozhodčí balónových soutěžích, piloty – instruktory. Připravujeme nové zájemce o létání k získání pilotních licencí, jsme držitelé provozního oprávnění pro letecké práce a provádíme samozřejmě vyhlídkové a reklamní lety. Jsme členy Českého balónového svazu.

Létání balónem je pro nás především koníčkem, prostředky získané z pasažérského a reklamního provozu používáme na zmíněné expedice a sportovní reprezentaci na soutěžích u nás i v zahraničí.

Létání balónem není zábavou jednotlivců. Aeronautic club má řádově 20 členů dnes už v podstatě tři generace, k tomu řadu dalších příznivců a pomocníků.

OKlubu01
Oklubu02