O klubu Aeronautic

ACB se i nyní stále soustřeďuje na přátelské pohodové létání, členové klubu se úspěšně zúčastňují republikových i mezinárodních soutěží, podnikli jsme několik expedic do vzdálených krajin, díky našim instruktorům připravujeme nové piloty k získání pilotního průkazu, jsme držitelé provozního oprávnění pro balóny a v neposlední řadě provádíme vyhlídkové a jiné komerční lety.

OKlubu01
Oklubu02

 

Z historie klubu

Historie klubu je spojena se samými novodobými počátky tohoto sportu v Československu. Po Sametové revoluci byli balonáři mezi prvními, kteří opustili organizaci Svazarm, jenž zastřešovala mimo jiné i letecké sporty. Vytvářela se nová seskupení příznivců balónového létání, začaly se vyrábět nové balóny pro nově se tvořící firmy i jednotlivce. Pro pocit sounáležitosti k balónovému létání, pro spřízněnost duší se po mnoha „přípravných schůzích“ rozhodlo. Bude založena vzduchoplavecká společnost pro podporu balónování, pro možnost dostati se do vzduchu, pro radost. V roce 1991 jsme zaregistrovali AERONAUTIC CLUB BRNO.

Nejprve jsme létali se stařičkým balónem OK 3010, prvním vyrobeným balónem v Československu, uvedeným do provozu v roce 1983!!!

Nastolením neziskového systému se nám dařilo udržovat trvalou pohodu našeho seskupení. K zakládajícímu kádru se přidali další příznivci a podařilo se nám postupně získat i nové balóny a vybavení.